Zubní ordinace - Zubní ordinace MyDent

Cz | En
Recepce 775 631 391

Ošetření kořenových kanálků

   

Okamžitá úleva od nesnesitelné bolesti bez nutnosti vytržení zubu,
to je ošetření kořenových kanálků

 

Endodoncie aneb primární ošetření kořenových kanálků

Trpíte již několik dní stupňující se bolestí zubu? Rozbolí vás zub při konzumaci „studeného“, při pobytu v chladném prostředí a bolest nepřestává? Budí vás bolest zubu i v noci? Nezabírají vám běžně dostupné léky na bolest? Pokud je to jen trochu možné, rádi byste se vyhnuli nutnosti extrakce postiženého zubu? Pak je čas věnovat maximální péči vašim kořenovým kanálkům.

Důvodem, proč trpíte tak silnou bolestí zubu je zánět zubního nervu, který se nachází v kořenových kanálcích. Často je tato bolest řešena vytržením zubu, ovšem pokud to situace dovolí, zub lze zachránit kvalitním endodontickým ošetřením.

Ošetření probíhá tak, že okamžitě po Vašem příchodu Vás důkladně vyšetříme, abychom stanovili diagnózu a vysvětlili si léčebný postup. Ošetření kořenových kanálků provádíme v lokální anestezii, abychom Vám od samého začátku ulevili od bolesti. Ať už ošetření zvládneme v jedné návštěvě či jej rozložíme do více setkání, vždy se snažíme, abyste z naší ordinace odcházeli s úlevou.

 

Reendodoncie aneb ošetření již ošetřených kořenových kanálků

Rozbolel Vás zub při letu letadlem, pobytu u moře nebo vysoko v horách? Udělal se Vám u zubu váček, ve kterém se hromadí hnis? Pociťujete v oblasti zubu nepříjemný tlak? Bolí Vás zub na skus? Nebo Vás na naše specializované pracoviště cíleně odesílá Váš ošetřující lékař?

V takovémto případě Vás také čeká ošetření kořenových kanálků v lokální anestezii, při kterém je však potřeba pod operačním mikroskopem z kanálků nejprve odstranit původní výplň či zalomený nástroj, aby bylo možné kanálky důkladně opracovat a vyčistit, jako při akutním ošetření.

 

Jaké jsou faktory úspěšného ošetření?

Toto ošetření patří mezi nejsložitější stomatologické výkony, které vyžaduje značné zkušenosti ošetřujícího lékaře a vysokou míru koordinace celého ošetřujícího týmu. Nezbytným předpokladem je špičkové diagnostické a přístrojové vybavení, tedy intraorální rentgen, 3D rentgen - CBCT, operační mikroskop, apexlokátor, endomotor a další.

Nedílnou součástí úspěchu po definitivním hermetickém zaplnění kořenových kanálků je uzavření zubu zhotovením kvalitní těsnící výplně zubu a v případě potřeby zhotovením korunky, která zub chrání a prodlužuje tak jeho funkčnost v ústech.

 

 

 

Objednejte se

ještě dnes