Zubní ordinace - Zubní ordinace MyDent

Cz | En
Recepce 775 631 391

Dentální hygiena

   

Dentální hygiena v rámci stomatologického ošetření: vše na jednom místě

 

Dentální hygiena se již stala neodmyslitelnou součástí péče o zuby, jež vhodně doplňuje pravidelné preventivní prohlídky. Právě úzká spolupráce mezi našimi dentálními hygienistkami a zubními lékařkami zaručuje našim pacientům nejlepší možnou úroveň péče na jednom místě. Během dentální hygieny je tak často odhalen zubní kaz či jiný stomatologický nález. Naopak stomatologické vyšetření či parodontologický zákrok je zpravidla následován dentální hygienou přímo u nás v ordinaci.

 

Co byste ještě měli vědět o dentální hygieně:

a) Dentální hygiena bývá zcela bezbolestná. Pokud bychom vyhodnotili, že by ošetření mohlo být nepříjemné, lokální anestezie je pro nás samozřejmostí.

b) Dentální hygienu doporučujeme zpravidla provádět dvakrát ročně

c) Výsledkem dentální hygieny je zdravý a rozzářený úsměv

 Na dentální hygieně poprvé

Pokud se chystáte na dentální hygienu poprvé, budeme se věnovat nejen důkladnému očištění Vašich zubů, ale také zevrubné instruktáži péče o zuby včetně návodu na správný výběr a používání mezizubních kartáčků a dalších pomůcek. Naše dentální hygienistka s Vámi z počátku zhodnotí Vaše potřeby a vysvětlí Vám, jak bude vlastní ošetření probíhat.

 

 

 

Průběh ošetření krok za krokem

Po zhodnocení výchozího stavu a vysvětlení postupu ošetření již dochází k vlastnímu očištění zubů. Naše specialistka Vám opatrně odstraní zubní kámen i povlak, a to buď manuálně s pomocí ručních nástrojů, nebo ultrazvukem – podle toho, která metoda bude pro Vás vhodnější. V naší ordinaci je běžné, že obě metody kombinujeme s cílem dosažení co nejlepšího výsledku.


V rámci procedury následně odstraníme pigmentové skvrny, které se vytvářejí jako důsledek konzumace kávy či čaje. K tomu slouží tzv. air -flow neboli pískování, jež zuby zbaví nečistot i v obtížně dostupných místech a dá Vám pocit bělejšího chrupu. Air-flow však můžeme doporučit jen těm pacientům, u kterých nezpůsobí poškození dásní či jiné komplikace, proto ji nemůžeme použít vždy. Vhodnost použití a Vaše přání s Vámi zkonzultujeme vždy v průběhu vlastního ošetření.


Dentální hygienu zakončíme vyleštěním zubů jemným rotačním kartáčkem s použitím svěží pasty.
Závěrem si naplánujeme další postup zhruba na období následujícího půl roku.

Cena:

Dentální hygiena 30 minut: 990 Kč
Dentální hygiena 60 minut: 1490 Kč

 

 

 

 Bc. Marie Růžková a Bc. Vendula Janíková
dentální hygienistky myDENT
 
 

Objednejte se

ještě dnes